Lyžovačka je JASNÁ

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Jasná ako najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Lyžovačka je Jasná!

Viac info na www.jasna.sk.

Lyžiarske stredisko Ski Tále, Nízke Tatry

Obľúbené rodinné lyžiarske stredisko Ski Tále sa nachádza v regióne Horehronie, pod južnými svahmi Chopku v nadmorskej výške 660 – 870 m n. m. Priaznivo položený svah so severnou orientáciou vytvára výborné podmienky pre lyžovanie aj snowboarding. O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb za hodinu. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate vhodné od začiatočníkov, cez rekreačných až po pokročilých lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas tradičného večerného lyžovania sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky Sme zameraní na rodiny s deťmi s kvalitnou úrovňou doplnkových služieb. Stravovacie služby zastupuje reštaurácia Stodola s ponukou prevažne rýchleho občerstvenia a nápojov, A la Carte reštaurácia Gray Bear s ponukou tradičných jedlá a bufet. Súčasťou strediska je požičovňa a servis lyží, lyžiarska a snowboardová škola. V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádzajú veľkokapacitné regulované parkoviská a záchytné body, z ktorých Vás skibus prepraví k lyžiarskym vlekom.

Viac info na www.tale.sk/ski-tale.

Bežecké lyžovanie či lezenie na ľade

Región Horehronie ponúka v zime kvalitný aktívny relax nielen v moderných lyžiarskych strediskách. Nadšenci bežeckého lyžovania uvítajú v našom regióne približne 80 km profesionálne upravovaných bežeckých tratí či nekonečné pláne zasnežených hôľ, ktoré poskytujú výborné podmienky počas celej zimnej sezóny až do jari.
Viac info na www.horehronie.sk/aktivity/zima-na-horehroni/bezecke-lyzovanie.

Skialp je v daných lokalitách povolený od 15. decembra do 30. apríla v čase hodinu po východe slnka a hodinu pred západom slnka, 50 metrov od zimného tyčového značenia, alebo značeného turistického chodníka. Skialpinistický areál Chopok Juh: Rozprestiera sa pod hranicou horstva od vrchu Dereše po chatu M. R. Štefánika. Južná expozícia ohraničená na západe líniou hrebeňa Dereše - Oblaz, na východe dolinou Trangoška. K areálu patrí i skialpinistický koridor okolo Chaty pod Ďumbierom - Kozie chrbty a záver Zelenskej Mlynnej doliny. Skialpinistický areál Kráľová hoľa: Areál je ohraničený na severe a východe cestou Šumiac - Kráľová hoľa a červenoznačkovaným turistickým chodníkom č. 0801 Telgárt - Kráľová hoľa a na západe líniou sedlo medzi Kráľovou hoľou a Strednou hoľou - hrebeň Vyšné Rovienky.
Viac info na www.horehronie.sk/aktivity1/zima-na-horehroni/skialp-a-lezenie-na-lade


Golfové ihrisko Gray Bear Tále, Nízke Tatry

Golfové ihrisko Gray Bear bolo otvorené 8. augusta 2002. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále s kompletne vybudovanou infraštruktúrou. Golfové centrum sa rozlieha na ploche približne 60 hektárov.

  • 6 296 metrov
  • Par 71
  • 60 hektárov

Dizajn golfového ihriska vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska realizovala škótska firma Southern Golf Ltd.
Gray Bear získalo v roku 2019 Certifikát kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby.

Viac info na www.tale.sk/golf

HOREHRONIE - E-BIKE REGIÓN

Tipy na cyklovýlety Nový rozmer pre bikerov dáva 865 km značených cyklotrás a sieť požičovní špičkových elektrobicyklov s nabíjacími bodmi, ktoré posúvajú vaše hranice na miesta, o ktorých ste možno doteraz len snívali! Nádherné výhľady Horehronia zo sedla bicykla jednoducho a ľahko s ElektroBicyklami, cyklobusom, so sprievodcom, či s popisom odporúčaných trás s mapou a gpx do vrecka!
Viac info na https://cyklo.horehronie.sk/trasy


Chata Dedečkova chata

Dedečkova chata je horská turistická chata v Nízkych Tatrách, blízko vrcholovej stanice lanovky SKI CENTRA Mýto pod Ďumbierom, 97644 Myto pod Dumbierom, Slovakia (48.837567, 19.612190). Bola postavená na mieste pôvodnej chaty, z ktorej po rokoch ostali len ruiny a uzrela svetlo sveta po náročnej a komplikovanej výstavbe v roku 2015. Nesie názov podľa prvého majiteľa a strojcu chaty - p. Dedečka Prvá myšlienka bola: urobiť niečo pre ľudí, aby sme ich vytiahli von do prírody, aby mali nejaký cieľový bod, kam chcú prísť, kde sa môžu ukryť pred zlým počasím, zohriať sa, najesť, napiť sa a osviežiť, urobiť niečo pre svoje telo a svoje zdravie. Pripraviť miesto pre rodiny, priateľov, známych, turistov, kde sa budú stretávať pri dobrom jedle a pití, spomínať na spoločné zážitky, smiať sa a oddychovať, kde nájdu aj nových priateľov a budú sa sem radi vracať.

Viac info na http://www.dedeckovachata.sk

Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu.

Viac info na http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/3-bystrianska-jaskyna

Splav Hrona

Splav Hrona na hornom úseku (Brezno – Sliač) organizujeme už od roku 1999. Sme teda najstaršou spoločnosťou poskytujúcou túto službu. Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb, prípadným ubytovaním a stravovaním poskytujeme rekreantom denne už od skorej jari po neskorú jeseň. Je to komplexná služba pre vodákov od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo), cez dopravu lodí a osôb, až po bezpečné parkovanie. Nájdete nás v motoreste Nemecká na ceste č. 66 z Banskej Bystrice do Brezna (GPS: 48°48’36.9″N 19°24’19.6″E), navigácia Google: https://goo.gl/maps/d7m2AE81r9G2.

Viac info na https://splav-hrona.sk/